neljapäev, 24. märts 2011

Jägala Juga

Märts 2011 :)

Jää murdub


Natuke veel...


varsti on ta siin...


Kevad


Vulisevad veed

Mina


lootus jääb...


To do list

Tee ära nimekiri
Ehk siis need kollased või roosad või rohelised märkmepaberid.
Mulle meeldib endale märkusi kirjutada. Jätta endale paber meeldetuletusega, et õhtul võiks proovida ära see retsept või vaataks televiisorist seda filmi. Mingil hetkel oli mul telefonis ka päris palju meeldetuletusi (pane pesumasin tööle, telefon laadima, tee meilbox korda).
Paberile asjade üles kirjutamine aitab neid ju ka meelde jätta :) Ja kui õhtul paned kirja nt tegevused, mis peab homme ära tegema, siis on palju rahulikum magama minna.
Täna kirjutasin endale meeldetuletuse:
Olen Ilus ja Armastusväärne :)
Kuidagi peab ju enda tuju paremaks tegema.

kolmapäev, 23. märts 2011

Asjad

Ok, sain aru. Ma olen ka üks neist inimestest, kellele meeldib asju alles hoida ja koguda. Äkki kunagi läheb vaja.
Aga millal ma viimati kandsin seda kingituseks saadud pluusi, millel on nüüd plekk peal ja ära ei raatsi visata, sest see on ju ikkagi minule kingitud. Ja alles hoian ka asju, mille tahan kunagi kellelegi ära kinkida. Näiteks see tuulekell. Tegelikult on see ju nii lahe, et ei raatsigi ära anda, veel vähem ära visata. Viimasel ajal olen lugenud hästi palju sisustus ajakirju ja blogisi. Ja neid ajakirju ka ei raatsi ära visata, sest seal on ju nii lahedaid pilte ja ideid.
Tegelikult peaks tegema jälle ühe koristamise päeva. Kappidest riided ja ehted ära sorteerima. Riiulitest ajakirjad ja väljalõiked ja muud paberid ära sorteerima. Kõik, mida pole kandnud nt aasta aega - minema. Kõik mida pole lugenud, vaadanud, kasutanud vähemalt aasta - minema.
Prooviks võiks teha oma nn Kirbuka või "1euro poe" kasvõi siia blogisse. Äkki kellegil läheb midagi vaja. Taaskasutus on ju popp ja noortepärane :)

pühapäev, 20. märts 2011

Küpsised

Heade Soovide Küpsised :)

200g võid
1 dl fariinisuhkrut
1 muna
u 3dl jahu
1/2 dl küpsetuspulbrit
1 dl pähkleid
(šokolaadi)
küpsetuspaberit

Sega sulatatud või ja suhkur, lisa muna tugevalt vispeldades. Sega omavahel jahu(mina panin jahu juurde kuni tundus, et on parem tainast vormida), küpsetuspulber ja pähklid(mina pähkleid ei söö, selle asemel võib lisada ka näiteks marju) ning lisa segu taignale. Lase seista külmas u pool tundi.
Lõika küpsetuspaberist väikesed ribad ja kirjuta neile pliiatsiga häid soove :) Keera paberid rulli nii, et kirjutis jääb siseküljele.
Vormi piklikud (ovaalsed) küpsised, aseta paber taigna keskele ja suru ääred kokku nii, et paber jääb küpsise sisse. Küpseta u 175 kraadises ahjus 10-15 minutit. Lase jahtuda ja kaunista soovi korral šokolaadiga.
!!! Küpsiseid sõpradele kingituseks viies, anna neile teada, et küpsist tuleb murda ennem söömist. 

neljapäev, 17. märts 2011

Paha Tuju

Täitsa hirmus. Kus kohast see paha tuju tuleb? Hommikul oli veel kõik täitsa normis, ei tõusnud voodist vasaku jalaga. Nüüd tahaks lihtsalt mossitada, karjuda kellegi peale või lihtsalt omaette midagi nokitseda... Selline peaaegu nutma hakkamise tunne on. Miks, ma ei tea.
Päike on ka kuskile kadunud.
Äkki tänane päev sobib unistamiseks. Siis sellised korralikud unistused. Tahaks oma kodu, kus saab jätta näiteks nõud pesemata peale söömist, ilma et keegi tuleks ütlema midagi. Saab keeta kartuleid nii, et kõik uksed ja aknad ei ole pärani lahti, sest aur tuleb toast välja lasta. Saab panna akna ette täpselt sellised kaardinad, mis mulle meeldivad, mitte sellised, mis kellegil on kunagi kuskilt üle või alles jäänud. ARRRRRRRRR...............
Tahan oma Kodu. Paika, kuhu tahad alati tagasi tulla, ükskõik kui kaugel või kaua oled ära olnud.
Paha tuju mine ära, mitme maa ja mere taha!!!

teisipäev, 15. märts 2011

Ma võtsin üks päev kätte ja tegin endale õue ilusa laterna. Päeval päike paistis ja arvasin, et lumi võiks kokku jääda küll.  Täitsa armas tuli välja ja aknast oli täitsa ilus vaadata :) Juba järgmise päeva õhtul oli "latern" täitsa hõre ja ülejärgmisel päeva ka päike lõõmas nii ilusti, et minu suure vaevaga tehtud lumepallidest ei olnud mitte mingit jälge enam. Peab järgmist lund ootama või siis pigem ikka järgmist talve :)
Toas olles tuli jube pannukate isu, samal õhtul. Mul juba mitu päeva seisis üks kohupiim kapis ja ei osanud kohe midagi head ja maitsvat sellest välja mõelda. Näppu jäi üks vana ajakiri. Sealt leidsin retsepti ja proovisin järgi. Tõeliselt hea kodune tunne tuli kohe peale. Tööl käies ei viitsi ju ise midagi väga küpsetada. Nüüd, kui vaba aega natuke rohkem käes, on nii mõnus oma tehtud maiusi mugida ja nautida :D

teisipäev, 8. märts 2011

Naistepäev ja Vastlapäev

Täna on naistepäev, 8 märts.
Alati on ilus olla kui lilli kingitakse :)
Täna on teisipäev, Vastlapäev.
Täitsa enda tehtud kuklid maitsevad hoopis teistmoodi. Mmmmm..... Kas kirsi või mustikamoosiga? :)

Ideed ja teostus

Toome alati puud ennem kütmist vähemalt päev ennem tuppa, siis äkki lähevad nad põlema ka. Lille sain mõni aeg tagasi kingituseks ja armsad märgid ta varrel on ühe kogu üks osa.


Meie magamise ruum :)


Mul on kummalised hobid...


Tahtsin tahvlit ja välja mõtlesin, kleebitav paber ja värvilised kriidid ning sobib siia suurepäraselt :)

laupäev, 5. märts 2011

Niisama

Esimene grill, küll toas aga ikkagi :)

Timmule ei meeldi pildile jääda.

Musi poseerib.